Problemy z płodnością – czy to już koniec szans na dziecko?

0
689
Problemy z płodnością

Zarówno osoby, które starają się o dziecko po raz pierwszy, jak i te, które już mają dzieci, mogą doświadczać problemu, jakim jest niepłodność Kraków. Dzielimy ją bowiem na pierwotną i wtórną. Czy jeżeli para stara się przez wiele miesięcy bezowocnie, powinna zapomnieć o tych marzeniach? Na szczęście z pomocą przychodzą kliniki niepłodności w Krakowie czy innych miastach. Leczenie daje naprawdę duże szanse.

Jak wygląda wizyta w klinice leczącej niepłodność w Krakowie?

Na początku lekarz przeprowadzi bardzo szczegółowy wywiad z parą. To bardzo ważne, czy kobieta ma regularne miesiączki oraz czy dochodzi u niej do owulacji. Jeżeli są stwierdzone już jakieś problemy, jak endometrioza czy niedrożność jajników, trzeba takie badania wziąć ze sobą. Wywiad będzie obejmował także pana, który na przykład będzie musiał wykonać badania nasienia, jeżeli do tej pory tego nie zrobił.

Niepłodność Kraków – to nie wyrok

Jak się okazuje, czasami o problemach z zajściem w ciążę może stanowić niewielki problem i wystarczy już zmiana diety czy trybu życia na mniej stresujący. Być może będzie potrzebna także stymulacja hormonalna, na przykład jeżeli u kobiety nie dochodzi do owulacji. Z badania nasienia może wyniknąć, czy mężczyzna posiada odpowiednią ilość plemników i czy są one wystarczająco ruchliwe. Czasem Leczenie niepłodności Kraków obejmuje zabiegi, takie jak udrożnienie jajowodów czy usunięcie nadmiaru endometrium.

Klinika niepłodności Kraków – co z problemami z komórką jajową i plemnikami?

Jeżeli komórka jajowa odpowiednio nie dojrzewa, trzeba będzie zastosować leczenie hormonalne oraz monitorować to, kiedy dokładnie dochodzi do owulacji. Wtedy właśnie należy się starać o dziecko metodą naturalną. W 25 % problem leży po stronie pana, który na przykład ma niewiele plemników lub są one powolne. Wtedy można dokonać inseminacji wprost do macicy. Jedną ze skutecznych metod stosowanych od dawna jest także zapłodnienie pozaustrojowe.

Leczenie niepłodności Kraków – czy warto skorzystać z materiału dawców?

Czasami jest to jedyne wyjście, by posiadać dziecko. Można skorzystać zarówno z komórki jajowej jak i plemników dawców. Wtedy dokonuje się inseminacji bądź zapłodnienia pozaustrojowego. Para musi osobiście rozważyć, czy taka opcja jest dla niej do przyjęcia i dać się do miejsca, jakim jest klinika niepłodności Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here