Homeopatia a odchudzanie

0
1608
Homeopatia a odchudzanie

Czy odchudzanie i homeopatia to całkowicie oddzielne dziedziny? Jak się właściwie do tego podejdzie to nie. Na czym zatem polega homeopatia w kontekście odchudzania i nie tylko? Przede wszystkim na wielowątkowym spojrzeniu na każdą osobę. Jeśli ktoś czuje na przykład częste bóle brzucha to według homeopatów powinien zostać zbadany całościowo. Może nie chodzić tylko o brzuch. Dlatego też homeopatia na odchudzanie to sensowne połączenie.

W homeopatii zadaje się takie pytania jak: czy pacjent jest zdrowy, jaki prowadzi styl życia, jak się odżywia, jak spędza czas wolny, czy się rusza, czy stresuje się, czy denerwuje się często, czy czuje się dobrze psychicznie i fizycznie. Dzięki homeopatii można dowiedzieć się tak naprawdę czemu pacjent nie może zrzucić nawet kilograma, dlaczego wraca do poprzedniej wagi, skąd wynika zbyt szybka utrata kilogramów. Homeopatia na odchudzanie może być dodatkiem do zmiany stylu życia po to aby się odchudzić. Jeśli pacjent ma problemy ze snem to też może mieć problemy ze schudnięciem. A jak wiemy, sen ma duże znaczenie w procesie chudnięcia.

Trener czy dietetyk, którzy podpowiadają nam jak schudnąć, w ogóle nie pytają o kwestie snu. Tak samo z problemami psychicznymi różnego rodzaju. Możemy nie być w stanie schudnąć z powodu problemów natury psychicznej. Osobom, które mają depresję, lęki, nerwicę może być o wiele trudniej schudnąć albo chudną za dużo ze względu na niechęć do jedzenia. Na odchudzanie ma też wpływ siedzący tryb życia, który czasami mimo ruchu w ciągu dnia może mieć wpływ na odchudzanie. Pytanie o tryb w pracy może być kluczowe w temacie odchudzania. Na podstawie dobrej rozmowy homeopaty z pacjentem można dobrać naturalne leki homeopatyczne, które mogą wspomagać odchudzanie. Jednak, żeby leki miały pozytywny wpływ, pacjent musi zdrowie się odżywiać, więcej ruszać, jeść więcej owoców i warzyw, a mniej dużych i tłustych posiłków. Odchudzanie to bardzo ważna kwestia dla wielu ludzi.

W czasach niezdrowego jedzenia i pracy siedzącej, a także dużej ilości cukru w sklepach, jest coraz więcej dzieci i osób dorosłych z otyłością bądź nadwagą. Nadmierne kilogramy mogą prowadzić do problemów zdrowotnych. Warto zatem wziąć pod uwagę patrzenie na kwestię odchudzania w szeroki sposób. Szerszy niż do tej pory. Oczywiście konsultacja z dietetykiem oraz trenerem jak najbardziej może pomóc, ale z drugiej strony przyda się też konsultacja homeopatyczna, dzięki której odchudzanie może być skuteczniejsze i szybsze niż przy standardowym podejściu do odchudzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here