Gdzie położyć gości spać w małym mieszkaniu?

0
807
Gdzie położyć gości spać w małym mieszkaniu

Nie w każdym mieszkaniu jest pokój gościnny, który czeka na przybycie gości. Zdarza się jednak, że przyjezdni muszą u nas przenocować, a metraż nieruchomości nie bardzo pozwala na dodatkowe wyposażenie w meble, z których korzysta się tylko okazjonalnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że gość w naszym domu powinien czuć się zawsze komfortowo i to my musimy zapewnić mu optymalne warunki przebywania. Jeśli tylko postawisz na praktyczne rozwiązania, problem z położeniem gości może całkowicie zniknąć. 

Przenocowanie gości we własnej sypialni 

Czy oddanie gościom własnej sypialni, jeśli w mieszkaniu nie ma innego, wygodnego miejsca do spania jest w dobrym tonie, a może to totalne faux pas? Tak naprawdę zasady są różne, a najlepiej dopasowywać je do rodzaju samych gości i relacji, jakie z nimi utrzymujemy. Jeśli Twoim gościem jest kolega ze studiów, nie musisz oddawać mu swojej małżeńskiej sypialni, tym bardziej że zapewne w tym pomieszczeniu trzymasz swoje prywatne rzeczy i ubrania. Jeśli natomiast z wizytą przybywają do Ciebie rodzice czy starsza ciocia, lepiej położyć takich gości w sypialni, aniżeli fundować im nocleg na dmuchanym materacu. 

Gość w reprezentacyjnym salonie 

Najlepiej zabezpieczyć się na wypadek konieczności przenocowania gości jeszcze na etapie urządzania salonu. Jeśli nie ma opcji na urządzenie pokoju gościnnego, dobrym pomysłem jest kupienie rozkładanej kanapy. Ta całkowicie rozwiązuje problem z przenocowaniem dwóch osób bez względu na okoliczności czy typ gości, a jednocześnie stanowi wygodny wypoczynek dla domowników na co dzień. 

Trzeba też przyznać, że fotel z funkcją spania to wygodne rozwiązanie w salonie. Każdego dnia możesz pić w nim kawę, oglądać TV albo czytać książkę, a w razie konieczności przenocowania gości, rozłożyć go i stworzyć jednoosobowe łóżko. 

Pamiętaj tylko, że spanie gościa w salonie może być komfortowe, jeśli ten pokój jest zamykany, a Twoja aktywność nie będzie mu przeszkadzać. 

Co brać pod uwagę, szykując miejsce do spania dla gościa?

Jak już wspomniano wyżej, zastanawiając się nad miejscem w Twojej przestrzeni domowej, w której gość będzie mógł przenocować, weź przede wszystkim pod uwagę jego typ. Jeśli z gościem wiążą Cię więzy rodzinne albo utrzymujesz z nim dobre relacje, żadnym faux pas nie będzie przenocowanie go nawet na dmuchanym materacu, jeśli nie ma innej możliwości. Zawsze staraj się jednak zapewnić optymalny komfort spania. Trudno, żeby ukochana babcia spała na podłodze, podczas gdy Ty będziesz się wylegiwać na wygodnym łóżku. 

Uwzględnij wiek gościa, jego stan zdrowia, to ważne aspekty, które mają ogromne znaczenie. 

Najlepiej, jeśli wcześniej przygotujesz dodatkowe miejsce do spania, a nawet ustalisz je z gościem. Dzięki temu nie będzie żadnego zaskoczenia, a przybyły będzie mógł wcześniej podjąć ostateczną decyzję o nocowaniu. Chociaż nie zawsze w mieszkaniu panują idealne warunki do przyjmowania gości na noc, to w wyjątkowych sytuacjach należy zadbać o to, aby przybyłe osoby ugościć z należytym szacunkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here