Peleryny a wyposażenie salonu fryzjerskiego – jak kupować, by trafić?

0
627
Peleryny

Peleryny dedykowane do salonów fryzjerskich tworzą dość rozbudowaną grupę produktów. Obecnie, największą popularnością cieszą się peleryny wykonane z tworzyw sztucznych, wysoce odporne na wilgoć i działanie środków chemicznych. By mieć pewność, że wybrana przez Ciebie peleryna jest maksymalnie komfortowa w użyciu, warto dołożyć starań i sięgnąć po produkty dobrej jakości. Poniżej podpowiadamy jak rozpoznać profesjonalną pelerynę fryzjerską, czym powinna charakteryzować się jej konstrukcja oraz jakie funkcje pełni w trakcie wizyty klienta.

Peleryna wygodna w użyciu – czyli kilka słów o konstrukcji peleryn fryzjerskich 

Przeglądając ofertę dostępnych peleryn, warto zwrócić uwagę na sposób ich wykonania oraz obecność dodatkowych elementów konstrukcyjnych i użytkowych. Najważniejsze jest, by peleryna była wystarczająco duża do obsługi klientów dorosłych. Warto sięgać po produkty o rozmiarze przynajmniej 130×150 cm, lub nawet większe. Peleryny mniejszych rozmiarów są przeznaczone do obsługi dzieci. 

Ważny jest także rodzaj zapięcia zastosowany w danej pelerynie. Najczęściej stosuje się rzepy, guziki, zaciski, hafty i wiązania. Za najwygodniejsze uchodzą peleryny z regulowanym zapięciem, które można swobodnie dostosować do poszczególnych klientów. Stanowią także optymalne zabezpieczenie przed ścinkami włosów, które mogłyby dostać się za kołnierz Twoich klientów. 

Ponadto, peleryna może być wyposażona w dodatkowy otwór na rękę. Choć wydaje się to niewielką zmianą, stanowi jednak bardzo duże i ważne udogodnienie, które z pewnością docenią Twoi klienci. Dzięki obecności otworu klienci będą mogli obsługiwać swoje smartfony lub popijać kawę nie przerywając Twojej pracy. 

Peleryny syntetyczne – wybór optymalny 

Materiały syntetyczne cieszą się dużą popularnością w szeroko pojętej branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Są odporne na działanie wilgoci oraz kosmetyków. Nie tylko nie przemakają, ale także nie ulegają odbarwieniom nawet po wielokrotnym kontakcie z kosmetykami. Wśród materiałów szczególnie wartych polecenia znajduje się klasyczny poliester. Jego gładka i śliska powierzchnia ułatwia czyszczenie i usuwanie plam, a także opadanie włosów na podłogę. Włosy nie przyczepiają się do jego powierzchni, co stanowi praktyczne udogodnienie.

Profesjonalna peleryna fryzjerska powinna być także lekka i zwiewna. Produkty wykonane z poliestru spełniają ten wymóg idealnie. Typowa peleryna ważny niewiele ponad 100 gram i jest nieodczuwalna przez Twoich klientów. Nie wywołuje nacisku ani nie opina, z łatwością dostosowując się do sylwetki i pozycji osoby odwiedzającej Twój salon. 

Na koniec warto podkreślić, że peleryna powinna także wyglądać atrakcyjnie i estetycznie. Często wybierane są produkty w kolorze czarnym, a także szarym, metalicznym lub brązowym. Powierzchnia peleryn poliestrowych jest połyskliwa, co stanowi ich dodatkową zaletę estetyczną. Peleryny takie wyglądają elegancko, świetnie pasują do salonów urządzonych w stylu glamour oraz eleganckich. Ponadto, zachowują swoje wyjściowe parametry przez długi czas, nie gniotą się i nie blakną nawet po wielokrotnym myciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here