Jaką prostownice do włosów wybrać?

0
943

Wiele kobiet boi się stosować prostownicę w pielęgnacji włosów. Wynika to zazwyczaj z obawy przed ich nadmiernym zniszczeniem. Obecnie na rynku jednak jest wiele prostownic, po których użyciu włosy nie wymagają żadnych zaawansowanych zabiegów naprawczych. Profesjonalny sprzęt bowiem nie wpływa źle na stan włosów, lecz wręcz przeciwnie dogłębnie pielęgnuje ich całą strukturę. Skuteczna pielęgnacja włosów jest dla większości bardzo ważna. Lśniące, odżywione oraz pozbawione rozdwojonych końcówek włosy – to marzenie niejednej osoby na świecie.

Warto wiedzieć jednak co niekorzystnie wpływa na stan włosów. Niewątpliwie bardzo często jest to brak odpowiedniego nawilżenia włosów, które będąc szorstkie i przesuszone szybciej ulegają elektryzowaniu się. Włosom nie sprzyjają również klimatyzowane pomieszczenia, noszenie czapek oraz czesanie, mycie i ich suszenie. Wielu decyduje się na wyprostowanie włosów, by uzyskać ładną fryzurę. Często jednak pada pytanie: ,,Jaka prostownica najlepsza?”.

Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo wiele modeli prostownic. Wiele z nich posiada zachwycające parametry, które sprawiają, że codzienna pielęgnacja włosów staje się przyjemna, szybka oraz profesjonalna jak w salonie fryzjerskim. Przy zakupie należy pamiętać jednak o dokładnym sprawdzeniu wszystkich parametrów urządzenia. Oto kilka kluczowych: wielkość płytek, zakres regulacji temperatur, moc, długość kabla oraz kształt. Wybór parametrów najlepiej dostosować do rodzaju włosów, ich długości, kondycji i stosowanej pielęgnacji.

Bardzo ważną kwestią jest zakres temperatur prostownicy, jak i możliwość ich regulacji. Prostownice zazwyczaj nagrzewają się od 100 do 230 stopni Celsjusza. Temperatura powinna być odpowiednio dostosowana do struktury i rodzaju włosów. Osłabione włosy nie powinny być prostowane w wysokich temperaturach, gdyż grozi to zniszczeniem ich struktury. W przypadku włosów grubych można stosować temperatury w przedziale od 200 do nawet 300 stopni Celsjusza.

Należy zwrócić uwagę także na wielkość płytek prostownicy, które powinny być odpowiednio dopasowane do długości włosów. Poręczne, małe prostownice z wąskimi płytkami stosuje się przy krótkich włosach. Włosy półdługie oraz długie wymagają natomiast szerszych i dłuższych płytek. Warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały wykonane płytki. Wyróżniamy prostownice z płytkami o powłoce tytanowej, ceramicznej, keratynowej oraz turmalinowej. Dobrze dobrana powłoka chroni włosy przed wysoką temperaturą oraz zdecydowanie ułatwia proces prostowania.

Dużą popularnością cieszy się powłoka ceramiczna. Jej płytki mają śliską strukturę. Tego typu prostownica pozwala uzyskać efekt wygładzenia. Włosy kręcone natomiast wymagają stosowania prostownicy z powłoką tytanową. Wielu decyduje się również na zakup urządzenia z powłoką keratynową, która posiada funkcję wydzielania keratyny. Sprawia to, że struktura włosów jest chroniona, a wydzielana keratyna odpowiednio uzupełnia niedobory składników. Natomiast prostownica o powłoce turmalinowej nadaje trwały efekt prostych włosów oraz dodatkowo zapobiega ich nadmiernemu elektryzowaniu się. Warto zwrócić również uwagę na kabel zasilający. Jego długość powinna dawać użytkownikowi odpowiedni komfort oraz wygodę.

Przy zakupie prostownicy należy precyzyjnie sprawdzić co oferuje producent. Dostępnych jest bowiem ich wiele modeli zachwycających swoim działaniem, w różnych przedziałach cenowych. Bardzo istotne przy zakupie prostownicy są indywidualne potrzeby włosów oraz odpowiednie dopasowanie parametrów do ich struktury, długości, jak i kondycji.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułHomeopatia a odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here