Sport a odchudzanie

0
604
Sport a odchudzanie

Niektórzy uważają, że dla odchudzania tak samo ważna jak dieta jest aktywność fizyczna. Może aż tak to nie jest, ale możesz śmiało stwierdzić, że jeśli tylko zaczniesz więcej się ruszać, waga będzie spadać o wiele szybciej niż wcześniej. Uprawiać sport na pewno warto, zwłaszcza że nie musi cię to nic kosztować. Jeżeli więc tylko jesteś zdrowa, zadbaj o to, by każdego dnia zaznać przynajmniej niewielkiej porcji ruchu – rodzajów aktywności masz do wyboru całe mnóstwo.

Spacer a odchudzanie

Zacznijmy od aktywności najprostszej i najpowszechniejsze, jednocześnie często pomijanej i uznawanej za mało skuteczną. Zapewne tobie samej wydaje się, że taki codzienny półgodzinny spacer zupełnie nic ci nie da, dlatego z własnej woli na pewno byś się na niego nie zdecydowała. Zawsze znajdzie się coś ciekawszego do roboty. Zamiast wyjść z domu i pooddychać świeżym powietrzem, wolisz zamknąć się w czterech kątach przed telewizorem i godzinami prokrastynować, oglądając seriale, filmy i programy telewizyjne. Koniecznie zmień ten zgubny nawyk. Nawet piętnastominutowy spacer odrobinę pobudzi i rozrusza twoje ciało. Gdy tylko nie wiesz co ze sobą zrobić, od razu wyjdź na dwór. Udaj się do spokojnego miejsca – pobliskiego parku bądź lasu – i pobądź chwilę z naturą, która przy okazji cię wyciszy. Naukowcy stwierdzili, że dla zachowania właściwego zdrowia i optymalnej masy ciała należy wykonywać przynajmniej osiem tysięcy kroków dziennie. Zainwestuj w specjalną opaskę, dzięki której zdołasz to kontrolować. Na pewno zmotywuje cię ona również do codziennego pokonywania niezbędnego dystansu.

Siłownia a odchudzanie

Spacer a odchudzanie – ten temat mamy już mniej więcej omówiony, więc pora zająć się tym nieco ciekawszym, czyli wpływem siłowni na utratę wagi. Kluby fitness dziś są już jednymi z częściej odwiedzanych placówek sportowych. Niemalże wszyscy do nich chodzą. Pracownicy dużych firm i korporacji otrzymują od swoich szefów specjalne karty, które zapewniają im darmowe wejściówki do większości sieciowych siłowni. A jak taki trening siłowy ma się do utraty wagi? Okazuje się, że doskonale, bo znacznie lepiej radzi sobie ze spalaniem kalorii od zwykłego cardio. Jeżeli codziennie w taki sam sposób biegasz na bieżni, możesz być pewna, że twój organizm już dawno temu przywykł do stałego tempa i dystansu. Musisz go czymś zaskoczyć, by pobudzić go do dalszego spalania tłuszczu, a trening siłowy za każdym razem może wyglądać zupełnie inaczej. Na pewno szybko się do niego przekonasz. A jeśli nie wiesz, jak go wykonywać, skorzystaj z pomocy trenera personalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here