Triki na odchudzanie

0
596
Triki na odchudzanie

Aby skutecznie schudnąć, należy zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe i najlepiej wprowadzić do codzienności przynajmniej niewielką ilość aktywności fizycznej, która pozwoli na spalenie dodatkowych kalorii. Czasem jest nawet i to okazuje się niewystarczające. W przypadku osób, które mają do zrzucenia kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów, prędzej czy później dojdzie do sytuacji, w której waga stanie w miejscu. To właśnie w takich momentach warto wykorzystać te najlepsze triki na odchudzanie. Niektóre z nich mogą okazać się bardzo pomocne i przydatne.

Pierwszy trik, zdecydowanie najprostszy, a zarazem najbardziej skuteczny, polega na piciu wody. Liczy się jednak jej ilość. Większość ludzi sięga po wodę dopiero wtedy, gdy odczuwa silne uczucie pragnienia lub charakterystyczną suchość w jamie ustnej, podczas gdy należy to robić regularnie – średnio co pół godziny. Szacuje się, że człowiek powinien przyswajać przynajmniej 30 ml płynów na 1 kg masy ciała. Dawkę tę należy jednak zwiększyć, jeżeli jest się aktywnym fizycznie.

Skoro już jesteśmy w temacie napojów, warto od razu wspomnieć o odchudzających właściwościach kawy. Przez lata była stawiana niemalże na równi z papierosami i do dziś niektórzy ludzie traktują ją jak używkę, podczas gdy zawarta w niej kofeina ma niemalże same pozytywne właściwości. Idealnie sprawdzi się właśnie podczas odchudzania. Pobudzi organizm do pracy i pozwoli na wzmożony wysiłek fizyczny na treningach, a przy okazji przyspieszy metabolizm, umożliwiając szybsze gubienie kilogramów.

Triki na odchudzanie związane są również z samą aktywnością fizyczną. Niemalże każdy, kto chce się wyszczuplić, prędzej czy później zaczyna ćwiczyć i choć teoretycznie każdy rodzaj ruchu może mu w tym pomóc, to jednak by zwiększyć swoje szanse na powodzenie, najlepiej zdecydować się na treningi interwałowe. To one trwają najkrócej, a przy tym najsilniej pobudzają metabolizm do pracy. Wystarczy wykonywać je dwa razy w tygodniu, by zauważyć pierwsze dobre efekty.

Ostatni już trik nie da może aż tak spektakularnych i wyraźnych rezultatów jak te omówione wyżej, ale i tak warto go zastosować, bo dzięki niemu skóra po odchudzaniu pozostaje jędrna i nie straci swojej elastyczności. Polega on na wykonywaniu zimnych pryszniców. Na sam koniec kąpieli wystarczy oblać całe ciało lodowatą wodą, wykonując mocny masaż skóry. Takie prysznice też mogą spowodować utratę dodatkowych kalorii. Organizm, który zostanie wychłodzony, zacznie uwalniać więcej energii, aby zachować prawidłową temperaturę ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here