Multitool — na co zwrócić uwagę kupując scyzoryk?

0
761
multitool

Przebywając poza domem, często zdarza się, że potrzebujemy użyć jakichś narzędzi. Niestety, w wielu przypadkach zwyczajnie nie mamy ich przy sobie. Warto wiedzieć, iż w podobnych sytuacjach najlepiej sprawdzi się narzędzie typu multitool. Ten rodzaj scyzoryka nie zajmuje zbyt dużo miejsca, ale jednocześnie zapewnia użytkownikowi dostęp do wielu potrzebnych akcesoriów. 

Z czego składa się multitool?

Multitool to rodzaj scyzoryka, jednak jest on wyposażony w znacznie większą liczbę przydatnych akcesoriów, niż podstawowy model. Najczęściej występują w nim elementy takie jak:

  • różnego typu ostrza,
  • co najmniej dwa rodzaje śrubokrętów,
  • niewielkie nożyczki,
  • szpikulec, 
  • małe kombinerki,
  • miarka,
  • igła do szycia. 

Warto jednak wspomnieć, iż są to jedynie przykłady narzędzi, jakie można znaleźć w multitoolu. Tak naprawdę modeli jest na tyle dużo, że każdy — nawet najbardziej wymagający Klient — zdoła znaleźć wśród nich coś, co będzie pełnym odzwierciedleniem jego bieżących potrzeb i oczekiwań. 

Doskonały prezent dla dziadka

Szukasz pomysłu na prezent dla dziadka? Świetnie się składa, bo porządny multitool z pewnością przypadnie mu do gustu! W związku z tym, iż 22 stycznia zbliża się wielkimi krokami, warto już wcześniej zastanowić się nad tym, jaki upominek wręczymy bliskiej nam osobie. 

Multitool to propozycja zarówno dla gadżeciarza, jak i majsterkowicza. Z powodzeniem można powiedzieć, że takie narzędzie stanowi rodzaj doskonałego kompromisu pomiędzy tym co praktyczne i użyteczne a tym co jest synonimem dobrej zabawy. 

prezent dla dziadka
fot. Pexels.com

Czym kierować się kupując multitool?

Na rynku można znaleźć naprawdę wiele propozycji, jeśli chodzi o narzędzia typu multitool. Oznacza to, iż wybranie spośród nich takiego, który zagwarantuje nam zadowolenie z zainwestowanych pieniędzy, wcale nie jest tak proste, jak pozornie mogłoby się wydawać. Przedmiot ten najbardziej przydatny będzie podczas majsterkowania. Może być on jednak równie potrzebny amatorom wędkarstwa i motoryzacji. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem multitoola? 

Najważniejsze są kwestie takie jak:

  • funkcjonalność — niektóre multitoole zostały wyposażone w narzędzia pozwalające na bardzo precyzyjną pracę. Wśród nich można znaleźć choćby akcesoria do naprawiania elektroniki lub samochodu. Obecnie w sprzedaży znajdują się zarówno multitoole przypominające swoją formą kombinerki, jak i klucze lub karty kredytowe. Warto zaznaczyć, że z pomocą tego narzędzia z łatwością można odkręcić różnego rodzaju śruby w nawet najbardziej wymagających warunkach;
  • cena — powinna być ona współmierna do jakości. Ważne jest, żeby pamiętać, iż stawiając na budżetowe opcje, nigdy nie otrzyma się naprawdę solidnie wykonanego narzędzia. Znacznie lepszą praktyką jest jednorazowe zapłacenie nieco wyższej kwoty i możliwość użytkowania sprzętu przez znacznie dłuższy okres;
  • gwarancja — najlepiej kupować te multitoole, które są objęte bardzo długie okresem gwarancyjnym. Zazwyczaj wynosi on nie mniej niż 15 lat. 

Jak wynika z powyższych informacji, rozwiązań jest naprawdę wiele. Wystarczy więc porównać ze sobą oferty, określić swoje oczekiwania względem sprzętu i… kupić ten, który odpowiada nam najbardziej. 

pomysł na prezent
fot. Pexels.com

Jakie opcje są najważniejsze?

Nawet najdroższy i najpiękniejszy multitool może okazać się niepraktyczny w sytuacji, gdy nie będzie on wyposażony w akcesoria potrzebne konkretnemu użytkowników. Co to oznacza? Głównie to, że przed zakupem należy poświęcić solidną porcję uwagi budowie nabywanego narzędzia. W końcu to właśnie my będziemy z niego głównie korzystać. 

W podstawowym pakiecie powinno znaleźć się ostrze, najlepiej takie, które wyprodukowane dostało ze stali nierdzewnej. Kolejnym niezastąpionym elementem multitoola są oczywiście kombinerki. Warto stawiać na propozycje z precyzyjnym zakończeniem pozwalającym na podnoszenie nawet bardzo małych elementów.

Czasami przesyt akcesoriów do majsterkowania w multitoolu jest tak duży, że staje się on niemal jego wadą. Kupując taki produkt, trzeba po prostu zadbać o to, aby był on wykonany na miarę naszych prywatnych potrzeb. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here