Idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby

0
794
pomysł na prezent
fot. Pexels.com

Dużymi krokami zbliża się dzień babci i dziadka. Niedługo potem będą walentynki, Dzień Kobiet i Święta Wielkiejnocy. Każda z tych okazji to powód do tego, aby obdarować swoich bliskich czymś oryginalnym. Dobry pomysł na prezent do aż połowa sukcesu.

Czym kierować się podczas zakupów tego typu? Na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób dopasować upominek do potrzeb osób z różnych kategorii wiekowych? Sprawdź nasze propozycje!

Idealny prezent dla babci 

Szukając pomysłów na prezent dla babci, należy brać pod uwagę przedmioty, które będą kompromisem pomiędzy tym co użyteczne a tym, co wywoła łezkę wzruszenia. 

Przekładem trafionych inwestycji w tym przypadku będą rzeczy takie jak zdjęcie wnuka lub wnuczki oprawione w stylową ramkę, zestaw herbat owocowych w spersonalizowanym opakowaniu lub ciekawa forma do pieczenia ciasta.  

Doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziadka 

22 stycznia to jedna z tych dat, które powinno się zapisywać w swoim kalendarzu. Dzień Dziadka to chwila w roku, jaką należy poświęcić jednym z najstarszych członków rodziny. Święto to przywędrowało do Polski z USA i szybko zyskało ogromną popularność.

prezent na dzień dziadka
fot. Pexels.com

Idealny pomysł na prezent dla dziadka, czyli jaki?

Przykłady ciekawych upominków:

 • multitool — każdy amator majsterkowania z pewnością doceni taki produkt;
 • obraz olejny — sztuka zawsze jest trafioną inwestycją;
 • nowy portfel — najlepiej skórzany i elegancki;
 • skrzynka na herbatę lub aromatyczną kawę — ciekawą opcją są te z personalizowanym grawerem;
 • karafka na whiskey lub na inny mocny alkohol. 

Upominek dla dziadka powinien być oryginalny i przemyślany. Warto zatem zastanowić się nad nim nieco wcześniej i nie kupować go w ostatniej chwili. 

Prezent na Dzień Kobiet dla mamy lub dziewczyny

8 marca to kolejna istotna data. Ten dzień to świetna okazja, aby pokazać swojej mamie lub dziewczynie, że się o nich pamięta. Jeśli szukasz pomysłu na prezent na Dzień Kobiet, to rozważ trzy kategorie produktów:

 • słodycze — mogą być to np. czekoladowe, ręcznie robione praliny, ładnie oprawiona bombonierka lub tort;
 • nowa torebka — przyjrzyj się butom, które nosi kobieta, jaką masz zamiar obdarować i kup torbę o wzorze i kolorystyce pasującej do jednej lub kilku par;
 • pakiet SPA — zabiegu na ciało, Wellness i masaż to zawsze trafiona inwestycja dla pań.

Oczywiście powyżej wymienionych zostało tylko kilka spośród wielu opcji. Wybierając upominek na Dzień Kobiet, jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. 

prezent na dzień kobiet
fot. Pexels.com

Co kupić dla dziecka z okazji Wielkanocy?

Święta Wielkiejnocy to odpowiedni czas, aby sprezentować jakiś drobiazg maluchowi. Co prawda wzajemne obdarowywanie się budzi raczej naturalne skojarzenia z Bożym Narodzeniem, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby kultywować tę tradycję również wiosną. 

Dobry pomysł na prezent dla dziecka to taki, który powinien rozwijać u niego kreatywność. Warto postawić na rozwiązania takie jak nowa gra planszowa, interaktywne zabawki lub zestawy do rysowania i malowania.

Prezent dla spragnionych relaksu

Żyjemy w czasach, gdy stres staje się naszym nieodłącznym towarzyszem dnia. To właśnie z tego powodu należy w szczególny sposób dbać o to, aby możliwie często się relaksować. Ciekawym pomysłem na prezent jest więc np. zakup kuponu na pakiet zabiegów w SPA, wypoczynek w renomowanym hotelu, a także różnego rodzaju zabiegi na twarz, dłonie i stopy, a także na ciało. 

Porządny masaż z pewnością pozwoli obdarowanemu, choć na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego. To oryginalny pomysł, jaki z pewnością wywoła szeroki uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby.

Podarunek dla podróżnika

Wybór upominków dla ciekawych świata to bardzo fascynujący proces. Pomysł na prezent dla podróżnika wcale nie jest oczywistą sprawą. Propozycje w tym przypadku można podzielić na dwa rodzaje opcji:

 • produkty nawiązujące do tematyki wojaży: np. ścieralne mapy, kubki termiczne z motywem mapy, globusy, ramki na zdjęcia, dzienniki podróży, książki etc.;
 • pakiety dotyczące wykonywania konkretnych czynności: np. kursy i warsztaty nurkowe i żeglarskie, loty balonem, wypoczynek za miastem. 

Jak w przypadku każdego prezentu, tutaj również najważniejsza jest kreatywność obdarowującego. 

Pomysł na prezent dla chłopaka

Była już mowa o pomyśle na prezent dla kobiety, więc warto wspomnieć również o propozycjach dotyczących upominku dla chłopaka. Co będzie najlepszym wyborem? Mogą to być na przykład klasyczne akcesoria w niestandardowych odsłonach. Jako przykłady można podać:

 • kubek z ciekawym napisem (np. Najlepszy chłopak na świecie),
 • ręcznik z motywem nawiązującym do ulubionej gry lub serialu,
 • praktyczny zestaw narzędzi,
 • spersonalizowane kieliszki,
 • niezbędnik kierowcy.

Warto pamiętać, iż dobry pomysł na prezent niekoniecznie musi zakładać wydanie fortuny. Często wystarczy postawić na coś oryginalnego i dopasowanego do potrzeb lub zainteresowań osoby, którą chcemy obdarować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here