Modne ubrania — co powinno znaleźć się w Twojej garderobie?

0
892
modne ubrania
fot. Pexels.com

Modne ubrania to temat, który zawsze wraca niczym bumerang. Dawniej wyróżniało się cztery sezony, które odpowiadały poszczególnym porom roku — wiośnie, lecie, jesieni oraz zimie. Obecnie cały ten system jest nieco bardziej skomplikowany. Projektanci zdają się próbować prześcignąć w rozwiązaniach, jakie proponują konsumentom. Sezonów jest znacznie więcej, niektórzy są nawet zdania, że zawartość szafy można by zmieniać nawet co dwa tygodnie, gdyby chciało się pozostawać w pełni na bieżąco z obowiązującymi trendami. 

Czy jednak faktycznie takie działanie ma sens? Poniekąd tak, jednak dotyczy to jedynie modowych nowości wyróżniających się na tle klasycznych części odzieży. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co najlepiej posiadać, aby zawsze wyglądać modnie!

Modne ubrania — garderoba sportowa

Jakie są modne ubrania, jeśli chodzi o sportowe rozwiązania? Otóż obecnie wzięcie mają wszelkie neonowe kolory, motywy zwierzęce oraz florystyczne. Z kolei w przypadku butów do biegania i uprawiania innych aktywności fizycznych, warto wiedzieć, iż królują niemalże kosmiczne kształty — szczególnie widać to w propozycjach najbardziej topowych marek. Co najlepiej mieć w swojej garderobie? Otóż mamy kilka ciekawych propozycji! Mowa jest między innymi o:

  • jedno- lub dwuczęściowym kostiumie kąpielowym w nieregularne, kolorowe wzory;
  • klasycznych, wygodnych legginsach do jazdy na rowerze;
  • stroju do aerobiku w neonowych barwach,
  • odzieży do kitesurfingu, na której zawarto motywy nawiązujące do lat 80.;
  • ubraniach trekkingowych — obecnie największą popularnością cieszą się te łączące ze sobą rozwiązania tradycyjne i nutkę nowoczesności, np. intensywne kolory z chłodnymi odcieniami szarości lub brązu;
  • kurtkach, spodniach i innych elementach odzieży narciarskiej — co ciekawe, aktualnie można nosić je nie tylko na stoku, ale także jako ubrania codzienne. 

Jak widać, propozycji jest naprawdę wiele. Wystarczy wybrać spośród nich tę opcję, która najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. 

modne ubrania
fot. Pexels.com

Styl casualowy — praktyczne i modne ubrania dla każdego

Tak zwana sportowa elegancja nie wychodzi z mody od dziesięcioleci. Styl casualowy łączy w sobie najważniejsze cechy wygodnej odzieży z elementami nieco bardziej odważnych i wyjściowych stylizacji. 

Zalety tego rozwiązanie można by wymieniać bez końca. Najważniejsze jest jednak to, że podobne ubrania są idealne, jeśli chodzi o stworzenie tzw. szafy kapsułowej, czyli takiej, gdzie znajdujemy odzież skompletowaną tak, aby bez trudu łączyć je ze sobą. Dzięki temu raz na zawsze można zażegnać słynny problem polegający na trudności w odpowiedzeniu sobie na pytanie: „Co ja mam dziś na siebie założyć?”. Pamiętajmy, że wygoda i nasz osobisty komfort to niezwykle istotne sprawy w codziennym życiu. 

A może oversize?

Ciekawym trendem w modzie jest również tzw. styl oversize. Ubrania zachowane w tej stylistyce charakteryzują się tym, iż są nieco za duże na osobę, która je nosi. Jest to jednak działanie celowe. Po co to wszystko? Głownie po to, aby skutecznie ukryć wszelkie niedoskonałości naszej sylwetki i wyeksponować to, co w naszej figurze jest najlepsze. 

Dla kogo są oversizowe ubrania? Otóż absolutnie dla każdego! Mogą je nosić zarówno osoby bardzo młode, jak i te średnim wieku, a nawet starsi ludzie. Nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń. Zresztą trzeba mieć na względzie to, że w kwestii mody jest nasze własne wyczucie stylu i indywidualny gust. 

modne ubrania
fot. Pexels.com

Motywy kwiatowe na damskich i męskich częściach odzieży

Modne ubrania to również te, w których stworzeniu posłużono się motywami kwiatowymi. Pozornie mogłoby się wydawać, że rozwiązanie tego typu jest zaadresowane  raczej wyłącznie do płci pięknej, jednak w rzeczywistości jest ono odpowiednie także dla męskiej części społeczeństwa. 

Kwiaty, liście i inne aplikacje nawiązujące do botaniki to zdecydowanie bardzo ciekawa opcja. Doskonale sprawdza się ona w przypadku koszul, t-shirtów, spodni, a także marynarek i swetrów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here