Kitesurfing — gdzie wyjechać, aby surfować po falach?

0
598
fot. Pexels.com

Od razu należy zaznaczyć, iż kitesurfing jeszcze do niedawna nie należąc do zbyt popularnych form aktywności fizycznej. Znacznie większym zainteresowaniem cieszyły się sporty takie jak jazda na nartach i snowboardzie oraz wyczynowy trekking górski np. w Kolumbii. Aktualnie jednak tytułowa dyscyplina sportowa każdego dnia zdobywa nową rzeszę fanów. Jedną z wielu zalet kitesurfingu jest fakt, iż można go uprawiać w grupie lub w pojedynkę — w zależności od możliwości oraz preferencji. 

Na naszej planecie jest kilka miejsc, które są wręcz stworzone dla amatorów kitesurfingu. Co ciekawe, są one zlokalizowane praktycznie na każdym spośród ziemskich kontynentów. Gdzie zatem wyjechać, aby w swój ulubiony sposób podnieść sobie poziom adrenaliny we krwi? Otóż jest kilka interesujących propozycji!

Kitesurfing w Wietnamie — wioska Mui Ne

Ciekawostka jest fakt, iż pierwsi prawdziwi kitesurferzy pojawili się ponad trzydzieści lat temu na terenie USA. W tamtym czasie nikt nie wpadłby na pomysł, iż taki sposób spędzania wolnego czasu urośnie do rangi sporów luksusowych, a jego amatorzy będą podróżowali po świecie, aby przez chwilę pośmigać na desce. 

Jednym z wielu miejsc, które nadają się do uprawiania kitesurfingu, jest malownicza wietnamska wioska Mui Ne. To zdecydowanie jeden z tych punktów na mapie, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Miejscowość ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez kilka kilometrów. Ważny jest fakt, iż panują tam wprost idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Tak naprawdę podstawą gospodarki w tej części kontynentu azjatyckiego jest turystyka oparta na dochodach z udostępniania sprzętu do kitesurfingu. 

kitefurfing
fot. Pexels.com

Mauritius — kierunek podróży dla kitesurferów

Palmy kokosowe, egzotyczne owoce, przepyszna kawa i zachwycająca sztuka kulinarna — właśnie tak można by opisać Mauritius. Czy to jednak wszystko? Oczywiście, że nie! Ta rajska wyspa to również idealny kierunek podróży dla tych, którzy uwielbiają kitesurfing. 

Wybrzeże tego państwa zdecydowanie nie musi być reklamowane. Jego uroda jest znana praktycznie każdemu globtroterowi. Warto wiedzieć, że wody otulające ten brzeg są idealne, jeśli chodzi i uprawianie różnych sportów wodnych. 

Należy zauważyć, że skompletowanie całego sprzętu do kitesurfingu to dość duży wydatek. Kupno dobrej jakościowo deski, latawca, baru, trapez i reszty wyposażenia to koszt ponad 7-8 tys. złotych. Istnieje jednak możliwość wypożyczenia tego wszystkiego. Na Mauritiusie jest wiele punktów, które umożliwiają taką opcję. 

Wycieczka do Kenii — mekka dla uprawiających sporty wodne

Myśl o Kenii budzi naturalne skojarzenia z safari i pięknem lokalnych parków narodowych, które są zamieszkiwane przez wiele dzikich gatunków zwierząt. To jednak także jedno z tych miejsc na świecie, gdzie tłumnie przyjeżdżają amatory sportów wodnych, takich jak np. kitesurfing. 

Diani Beach to prawdziwa mekka na fanów surfowania na wysokich falach. Słynna plaża jest zlokalizowana około 30 km od Mombasy i każdego roku jest odwiedzana przez tysiące turystów. 

kitefurfing
fot. Pexels.com

A może Zanzibar?

Jeśli kitesurfing na Zanzibarze, to koniecznie na Paje Beach. To miejsce to takie afrykańskie Mui Ne. Ten punkt na afrykańskiej mapie jest naprawdę prestiżowy i co roku odwiedzają go setki, jeśli nie tysiące turystów z całego świata! 

Na Paje Beach możemy podziwiać potężne, piaszczyste plaże, które są białe niczym mąka pszenna. Wybrzeże jest oblewane przez turkusowe wody — dokładnie takie, jakie często można zobaczyć na wielkoformatowych reklamach różnych biur podróży. 

W opisywanym zakątku Tanzanii panuje spokojna atmosfera, która sprzyja uprawianiu sporów wodnych. Docenią ją również osoby spragnione odpoczynku od wszechobecnego zgiełku, jaki jest integralną częścią życia w dużych miastach położonych na Starym Kontynencie. 

Jak wynika z przedstawionych w artykule informacji, kitesurfing można uprawiać w wielu miejscach na świecie. Pamiętajmy, że ten rodzaj aktywności fizycznej zalicza się do sportów ekstremalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here