Jeśli trekking górski, to gdzie? Miejsca dla amatorów górskich wycieczek

0
739
fot. Pexels.com

Trekking górski to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Zainteresowanie tą formą ruchu jest porównywalne z tym, jakie wzbudza kitesurfing, jazda na nartach i desce snowboardowej, a także zwiedzanie egzotycznych kierunków samo w sobie. Zarówno w Polsce, jak i na świecie jest wiele miejsc, które miłośnicy gór obdarzyli prawdziwym uczuciem. Wszystko przez wzgląd na fakt, jakie widoki można podziwiać ze szczytu i jak wiele satysfakcji sprawia to, że się go zdobyło o własnych siłach. Gdzie zatem wyjechać, aby uprawiać trekking górski? Mamy kilka propozycji!

Trekking górski w Nepalu

Azja to zdecydowanie jedno z tych miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Fascynującym krajem znajdującym się na mapie tego kontynentu, jest Nepal. Od dziesięcioleci wabi on do siebie amatorów trekkingu górskiego, którzy chcą poczuć klimat panujący u podnóża Mount Everestu. 

Ciekawym miejscem na terenie Nepalu jest Pokhara. Miasto zasłynęło głównie poprzez swoje malownicze położenie. Pokhara znajduje się na wybrzeżu cudownej urody Jeziora Phewa. Turyści mogą tam oddawać się podziwianiu lokalnego krajobrazu, albo wybrać się na trekking górski po okolicy. 

Wybrać się na wycieczkę do Nepalu i nie zdecydować się na trekking po paśmie Annapury, to jak pojechać do Paryża i nie zobaczyć wieży Eiffela. Trasa składa się z kilku szczytów, które otaczają wierzchołek wspomnianej już Annapury. Znajduje się on na wysokości 8091 m n.p.m. i można nazwać go przedsionkiem dachu świata!

trekking górski
fot. Pexels.com

Ella Rock — warto odwiedzić podczas wycieczki po Cejlonie

Ella to wioska zlokalizowana w samym sercu malowniczej Sri Lanki. Niektórzy globtroterzy uważają to miejsce za jedno z najbardziej zachwycających na całym Cejlonie. Co ciekawe, Ella wcale nie jest szczególnie znana, więc praktycznie nigdy nie ma tam tłumów turystów. Miejscowość można odwiedzić praktycznie o każdej porze roku. 

Ella jest położona pośród niezwykłej urody gór, na których rosną ciągnące się po sam horyzont pola herbaty. Miejscami można odszukać tam również plantacje aromatycznej kawy. Zwiedzając ten zakątek azjatyckiej wyspy, koniecznie trzeba uwzględnić w planie wycieczki trekking górski na trasie do Ella Rock.

Ciudad Perdida w Kolumbii

Kolumbia to jedno z tych państw, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność wśród turystów ze wszystkich kontynentów. Jeśli jednym z Twoich największych zainteresowań jest trekking górski, to z pewnością zainteresuje Cię przejście po parku narodowym Tayrona i zobaczenie na własne oczy ruin Zaginionego Miasta o tej samej nazwie. 

Podróżników czeka tam kilkudniowy trekking przez malownicze góry Sierra Nevada i prawdziwą, gęstą dżunglę. Taka wycieczka to niezwykła, ale i wymagająca przygoda, Osoby, które nie mają szczególnie dużego doświadczenia w chodzeniu po górach, powinny się zastanowić, czy na pewno dadzą sobie radę w tak trudnym klimacie. Jedno jest jednak pewne — jeśli ktoś przejdzie tę trasę, to z pewnością będzie czuł ogromną satysfakcję.

trekking górski
fot. Pexels.com

Po prostu Tatry

Trekking górski to jednak nie tylko zwiedzanie odległych miejsc na świecie. To także możliwość odwiedzenia Tatr. Góry te mają do zaoferowania naprawdę wiele. Można zdecydować się na zdobycie najwyższego puntu w Polsce, czyli Rysów. To oczywiście nie wszystko! W Tatrach jest także wiele propozycji dla nieco bardziej doświadczonych górołazów, w tym również amatorów wspinaczki górskiej. Dla takich osób prawdziwym wyzwaniem będzie na przykład Mnich. 

Warto zaznaczyć, iż chodzenie po górach to nie tylko aktywność fizyczna, ale również okazja do tego, aby umysł odpoczął na wysokim poziomie. Wszystko dlatego, że wybierając się na szlak, pozostawiamy daleko w tyle zgiełk miast i codzienne obowiązki. Zostajemy sami pośród dzikiej przyrody i jesteśmy zależni od samych siebie. 

Jak wynika z informacji zaprezentowanych w dzisiejszym artykule, trekking górski jest świetnym hobby, jakie można uprawiać praktycznie w każdym miejscu na naszej planecie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here