Porady praktyczne: jak skutecznie zredukować widoczność cellulitu?

0
653
fot. Pexels.com

Cellulit to tak zwana skórka pomarańczowa, która dość często pojawia się na udach, brzuchu, pośladkach i nieco rzadkiej na ramionach. Przypadłość ta dotyka ponad 90% płci pięknej. Ten nieestetyczny problem bywa źródłem wielu kompleksów. Oczywiście są one zupełnie niepotrzebne, ponieważ — jakby nie patrzeć — cellulit wciąż pozostaje naturalnym zjawiskiem, które pojawia się niemal niezależnie od wieku, wagi i stylu życia danej kobiety. Mimo to jednak wiele pań zachodzi w głowę o to, jak skutecznie zredukować widoczność cellulitu?

Jak skutecznie zredukować widoczność cellulitu?

Na początku warto gruntownie przeanalizować sposób, w jaki się odżywiamy. Jesteśmy tym, co jemy, a więc zadbanie o to, żeby dostarczać organizmowi zdrowe produkty, wydaje się bardzo ważne. 

Jak skutecznie zredukować widoczność cellulitu? Najlepiej zacząć od wprowadzenia odpowiedniej diety. Powinna on być bogata w produkty, które przyspieszają przemianę materii, wspomagają proces spalania nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Istotne jest także to, że spożywane jedzenie powinno wpływać również na oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn oraz wzmacniać zawarte w skórze włókna kolagenowe. 

Optymalnie jest, gdy na diecie antycellulitowej spożywamy około 1600 kcal przy siedzącym trybie życia i 2600 kcal w przypadku osób bardzo aktywnych fizycznie. 

jak skutecznie zredukować widoczność cellilitu
fot. Pexels.com

Naturalne sposoby walki z cellulitem

Zastanawiasz się nad tym, jak skutecznie zmniejszyć widoczność cellulitu? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Całość warto zacząć od zapoznania się z właściwościami niektórych produktów spożywczych, które są wykorzystywane nie tylko w kuchni, ale również w szeroko pojętej kosmetyce. 

O czym konkretnie mowa? Otóż między innymi o:

Ciekawym rozwiązaniem jest również korzystanie z różnych usług oferujących przez salony SPA. To opcja łącząca przyjemne z pożytecznym — wspomaga redukcję cellulitu i pozwala na odprężenie się w luksusowych warunkach. 

Produkty antycellulitowe: czy warto w nie inwestować?

Na obecnym rynku można znaleźć wiele kosmetyków, których producenci zapewniają, że ich regularne stosowanie może w wyraźny sposób zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej. Czy warto w tym przypadku ufać firmom kosmetycznym? Odpowiedź jest jasna — oczywiście, że tak!

Kremy i balsamy to często świetny dodatek, jeśli chodzi o walkę z cellulitem. Preparaty te powinny stanowić uzupełnienie dla diety i zmiany siedzącego trybu życia na nieco bardziej aktywny. Pamiętajmy jednak, że jedynie stosowanie kosmetyków może okazać się mało skuteczne. To tylko jeden z elementów wspomagających redukcję tego mało estetycznego defektu.

walka z cellilitem
fot. Pexels.com

Co pić, aby pozbyć się skórki pomarańczowej?

W celu pozbycia się cellulitu nie można zapominać o dostarczaniu swojemu organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. Wiele z nich z powodzeniem może występować w formie płynów. 

Najważniejsze jest po prostu picie wody samo w sobie, ponieważ to właśnie ona jest podstawą, w które zachodzi większość istotnych procesów w ludzkim ciele. Zaleca się picie przynajmniej dwóch litrów tego napoju w ciągu dnia. 

Innymi dobrymi rozwiązaniami są produktu takie jak czerwona i zielona herbata, a także napary na bazie ziół — wszystko to okazuje się kluczowe dla uruchomienia procesów spalania tłuszczu i oczyszczania organizmu ze szkodliwych substancji toksycznych. 

Aby zredukować cellulit, warto też wdrożyć do codziennej diety także czarną herbatę, Yerba Mate, wspomnianą już wcześniej guaranę oraz inne produkty o działaniu przyspieszającym metabolizm i stanowiące źródło dla wielu istotnych składników odżywczych.

Jak wynika z przedstawionych powyżej informacji, walka z cellulitem jest prostsza, niż pozornie mogłoby się wydawać. Wystarczy zmienić kilka nawyków żywieniowych i zacząć się nieco więcej ruszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here