Glamping, czyli wakacje w luksusowych campingach

0
709
fot. Pexels.com

Wakacje w egzotycznych warunkach mogą mieć wiele twarzy. Wszystko jest oczywiście uzależnione od indywidualnych preferencji turystów — jedni gustują w uprawianiu trekkingu górskiego i jazdy na nartach, inni wolą aktywności fizyczne takie jak kitesurfing. Ostatnio modnym trendem w świecie podróżniczym stał się tzw. glamping. Określenie to jest złożone z dwóch słów pochodzących z języka angielskiego: glam i camping, co można tłumaczyć jako luksusowy camping/biwak. 

Informacje praktyczne

Glamping jest rozwiązaniem, które w niebanalny sposób łączy w sobie cechy przygody uwzględniającej spędzanie wieczór przy własnoręcznie rozpalonym ognisku i elementy rodem z ekskluzywnych hoteli. Taki styl spędzania urlopu został zapoczątkowany na początku XXI wieku przez Brytyjczyków. 

Co jeszcze można powiedzieć o glampingu? Otóż to, że wydaje się on oczywistym skutkiem potrzeb turystów, którzy tęsknią na atmosferą biwaków, które organizowało się w ich dzieciństwie, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z wygód, do jakich przywykli w dorosłym życiu. 

Powiedz mi jak podróżujesz a powiem Ci kim jesteś

Sposób, w jaki zwiedzamy świat, stanowi rodzaj definicji dla nas samych. Jedni wybierają samotne włóczenie się po dzikich zakątkach Kolumbii i smakowanie lokalnych odmian kawy na tamtejszych plantacjach, inni wybierają jedzenie egzotycznych owoców w innych częściach świata i w hotelach o najwyższym standardzie. 

Glamping jest ciekawym rozwiązaniem, które w nieoczywisty sposób łączy w sobie komfortowe warunki z opcją spędzania wolnych chwil w bezpośredniej bliskości przyrody. Osoby wybierające tę formę turystyki zazwyczaj wynajmują nowocześnie zaprojektowane domki, jakie zlokalizowane są pośród zapierającego dech w piersiach krajobrazu.

glamping
fot. Pexels.com

 

Glamping — egzotyka na wyciągnięcie ręki

Nie da się ukryć, iż glamping każdego roku zyskuje coraz większą popularność. Nie trudno zaobserwować, że jest on czymś zupełnie nowym i świeżym w branży turystycznej. To, w jaki sposób trend ten miksuje ze sobą rozwiązania z dwóch różnych krańców możliwości, jeśli chodzi o preferencje podróżnicze, jest naprawdę fascynującym zjawiskiem.

Co warto wiedzieć? 

Glamping to luksus i przygoda w jednym. Co więcej, stwarza on okazję do spędzenia urlopu w prawdziwie wyjątkowych miejscach. Mowa jest w tym przypadku np. o:

  • indiańskich tipi — mogą się one wydawać niewygodne, ale w rzeczywistości często w ich wnętrzach znajdujemy naprawdę wyjątkowo komfortowe łóżka i komplety pościeli, które zostały wykonane z drogich, naturalnych tkanin;
  • iglo — to kolejne modne rozwiązanie. Spędzenie wakacji w luksusowo zaaranżowanej konstrukcji tego typu to doskonały pomysł;
  • jurtach — takie domy są typowe dla państw takich jak Gruzja, Kazachstan i Mongolia. Glamping je unowocześnia i sprawia, że są one miniaturowymi, luksusowymi ośrodkami wypoczynkowymi;
  • domkach na drzewie — jeśli w dzieciństwie marzyłeś o swoim własnym, to teraz masz okazję spędzić wyjątkowe wakacje w jego ekskluzywnej wersji. 

To oczywiście tylko kilka spośród wielu rozwiązań, jeśli chodzi o glamping. Warto przejrzeć ofertę różnych miejsc campingowych i poznać wszystkie możliwości!

luksusowy glamping
fot. Pexels.com

Coś nowego w świecie turystyki i hotelarstwa 

Sauna w szczerym polu, a może wanna z jakuzzi w środku gęstego lasu? To wszystko jest teraz w zasięgu ręki! Glamping otwiera zupełnie nowe możliwości przed podróżnikami. Oczywisty wydaje się fakt, że ludzie lubią być zaskakiwani nowościami. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu nowy trend w turystyce cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem.

Warto zaznaczyć, że luksusowe biwakowanie można uprawiać praktycznie w każdym zakątku na świecie. Można wyjechać w tym celu na inny kontynent, do sąsiedniego państwa lub… znaleźć coś w Polsce! Organizując swoje wakacje, powinniśmy widzieć jedyne ograniczenie w swojej własnej wyobraźni. 

Podsumowanie

Nie trudno zaobserwować, że glamping to ogromne możliwości. Powyżej przedstawiliśmy podstawowe założenia tego trendu, jednak należy pamiętać, iż w rzeczywistości ulega on nieustannej ewolucji, co czyni go jeszcze ciekawszym zjawiskiem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here