Wakacje w ciepłych krajach — gdzie wyjechać, aby uciec przed zimą?

0
691
fot. Pexels.com

Nie jest żadną nowości, iż wakacje w ciepłych krajach budzą ogromne zainteresowanie wśród wielu turystów. Wszystko ze względu na fakt, że Polska znajduje się w dość wymagającym klimacie. Choć bez trudu można u nas wyróżnić cztery pory roku, to w konsekwencji okazuje się, że przez większą jego część jest u nas po prostu zimno. Istnieje liczne grono globtroterów, którzy cenią sobie możliwość spędzenia wolnych chwil w warunkach, gdzie nieustannie świeci słońce, a morska woda ma przyjemną temperaturę.

Rzecz jasna istotnym elementem tego wszystkiego jest to, jak prezentują się krajobrazy w wybranej części świata. Gdzie zatem wyjechać na wakacje w ciepłych krajach? Mamy kilka doskonałych propozycji!

Wyprawa na Madagaskar — turystyczna mekka dla wymagających

Madagaskar jest państwem położonym stosunkowo blisko od wybrzeża kontynentu afrykańskiego. Jest to czwarta pod względem wielkości wyspa na globie ziemskim. Podstawą gospodarki tego państwa jest turystyka. 

Co ciekawe, Madagaskar zyskał sławę dzięki tzw. ekoturystyce. Wszystko dzięki temu, że na miejscu jest bardzo mocno rozwinięte rolnictwo. Wszystko to jasno wskazuje, że kierunek ten jest wprost idealny, aby spędzić wakacje w ciepłych krajach. Czerwona wyspa zachwyca również pięknem lokalnego krajobrazu, gdzie główną rolę odgrywają majestatyczne, potężne baobaby. 

wakacje w ciepłych krajach
fot. Pexels.com

Kolumbia — podróż po pyszną kawę

Jeśli planujesz wakacje w ciepłych krajach, to konieczne rozważ opcję podróży do Kolumbii. To państwo jest doskonałym kierunkiem dla amatorów spożywania kofeinykolumbijska kawa uchodzi za jedną z najsmaczniejszych na świecie. Co więcej, na miejscu można także skosztować lokalnego przysmaku, czyli naparu z owoców egzotycznej rośliny, jaką jest guarana. 

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że Kolumbia to miejsce idealne zarówno dla amatorów sportów wodnych (np. kitesurfingu), jak i miłośników trekkingu górskiego. Miejscowe trasy turystyczne z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających podróżników. 

Wakacje w ciepłych krajach a kitesurfing

Wybierając się na wakacje w ciepłych krajach, należy skupić się również na tym, co będziemy chcieli robić podczas pobytu. Wiele osób w tym przypadku stawia na uprawianie kitesurfingu. Gdzie warto wyjechać, aby surfować na wysokich falach? Otóż jest kilka interesujących propozycji:

  • Mui Ne w Wietnamie — zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie;
  • Mauritius — zaskakująca wyspa, gdzie znajdują się wyjątkowe plaże;
  • Kenia — należy wiedzieć, iż kraj ten to znacznie więcej niż safari,
  • Boracay — idealna opcja dla kitesurferów,
  • Zanzibar — malowniczy zakątek Tanzanii.

To oczywiście tylko kilka spośród wielu opcji. Ostateczny wybór destynacji powinien być indywidualną decyzją turysty. Szukanie inspiracji to jedno, a swoje własne preferencje podróżnicze to drugie. Nie zaleca się dopasowywania do bieżących trendów turystycznych jeśli nie są one zgodne z naszymi osobistymi potrzebami i oczekiwaniami. \

egzotyczne wakacje
fot. Pexels.com

Wyjechać do Indonezji

Indonezja to państwo wyspiarskie, które od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Nic to dziwnego, ponieważ kraj ten to jeden z najbardziej zachwycających zakątków na globie ziemskim. Znajdujemy tam piękne krajobrazy, niesamowite metropolie i zapierające dech w piersiach zabytki architektury. Balijskie świątynie od lat wabią do siebie turystów ze wszystkim kontynentów, a sposób panujący na poszczególnych indonezyjskich wyspach pozwala na zupełne odcięcie się od wyścigu ambicji, w jakim wszyscy bierzemy udział każdego dnia. 

Ciekawostką jest fakt, iż jednym z turystycznych trendów, które cieszą się potężnym zainteresowaniem wśród przyjezdnych, jest glamping, czyli biwakowanie w iście luksusowych warunkach. W przypadku Indonezji najczęściej ma on postać ciekawie zaaranżowanych domków na drzewach lub ekskluzywnych namiotów, w których umieszczone zostały np. wodne łóżka. 

Jeśli marzą ci się wakacje w ciepłych krajach, to nie zwlekaj i już dziś wybierz kierunek swojej przyszłej podróży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here