Gdzie wyjechać w walentynki? Lista miejsc dla zakochanych

0
737
walentynki w paryżu
fot. Pexels.com

Walentynki coraz bliżej, dlatego warto już teraz przemyśleć sprawę prezentu dla ukochanej oraz upominku dla wspaniałego chłopaka. Jest jednak jeszcze trzecia opcja, czyli zaplanowanie wspólnego wyjazdu w jakieś romantyczne, wyjątkowe miejsce. 

Najlepiej będzie, jeśli para zakochanych wspólnie wybierze cel takiej wycieczki. Dzięki temu nie tylko każde z nich zostanie w pełni usatysfakcjonowane, ale także będą mogli oni przećwiczyć sztukę kompromisu. Na świecie jest kilka punktów na mapie charakteryzujących się występowaniem tam atmosfery sprzyjającej namiętnym pocałunkom, chodzeniu trzymając się za ręce i miłym obcięciom podczas spoglądania w dal. Oto kilka naszym propozycji!

Glamping pośród górskiego krajobrazu

Glambing to coraz bardziej popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o turystykę. Z założenia ma on łączyć w sobie elementy prawdziwego biwakowania z luksusowymi warunkami. Cóż może być bardziej romantyczne od spędzania czasu w wielkiej wannie z jakuzzi, która zlokalizowana jest na zewnątrz, przed drewniane chatką, a wokół niej roztaczają się niesamowite, zapierające dech w piersiach krajobrazy? 

Wyjazdy w góry mają różny charakter. Jedni wybierają włóczęgę po stromych zboczach, inny jazdę na nartach, a jeszcze inni korzystają z uroków SPA w wysokim standardzie w walentynki. Podczas święta zakochanych, zdecydowanie powinniśmy się rozpieszczać. 

walentynki
fot. Pexels.com

Tajlandia — Kraina Uśmiechu okiem zakochanych

Istnieje kilka kierunków podróży, które cieszą się ostatnimi laty ogromną popularnością. Mowa jest w tym przypadku między innymi o Brazylii, Turcji, Kolumbii, Japonii i wręczcie o Tajlandii. Kraina Uśmiechu na do zaoferowania naprawdę wiele. Od niesamowitego górskiego krajobrazu, poprzez bezkres wielkiej wody, malownicze wybrzeże, gęstą dżunglę, a na uroczych, niewielkich wysepkach kończąc. 

Jeśli więc chcecie, aby tegoroczne walentynki były naprawdę wyjątkowej, postawcie na wycieczkę do Tajlandii. Podróż wgłąb zupełnie innej kultury, zawsze świetnie wpływa na ludzkie zdrowie i kondycję psychiczną. Podczas wakacji będziecie mieli okazje podziwiać niesamowite zabytki architektury oraz spróbować lokalnej kuchni, która uchodzi za jedną z najsmaczniejszych na świecie!

Wenecja — europejska stolica miłości

Wenecja to zdecydowanie jedno z tych miast w Europie, które jednoznacznie kojarzy się z miłością. Może to zasługa słynnego Casanovy, a może faktycznych pozytywnych wibracji występującej w tej niezwykłej włoskiej metropolii. 

Wenecja wciąż pozostaje miejscowością, w której praktycznie nie ma ulic. Są jedynie wąskie przesmyki, z których niemal każdy w końcu prowadzi do podtapianego placu świętego Marka. 

Pary przechadzające się w eleganckich ubraniach, wysokiej klasy hotele, zakochani w objęciach pływający w weneckich gondolach i urocze, lekko zaniedbane kamienice — wszystko to sprawia, że turyści z całego świata chcą przynajmniej raz poczuć klimat tzw. europejskiej stolicy miłości. 

Ciekawą atrakcją turystyczną, z której warto skorzystać, będąc w Wenecji, jest rejs po największym z lokalnych kanałów — Canal Grande. Przeżycie to jest niczym wizyta na planie filmowym jednego z najbardziej kasowych hitów kina amerykańskiego. 

Wenecję należy podziwiać, rozkoszować się jej krajobrazem architektonicznych, który łączy w sobie cechy bizantyjskie, romańskie i chrześcijańskie. Nikt chyba nie byłby w stanie zaprzeczyć temu, że miasto to jest doskonałym celem, aby spędzić tam walentynki. 

walentynki w wenecji
fot. Pexels.com

A może Paryż i kolorowe makaroniki w uroczej kawiarence?

Paryż to zdecydowanie miasto miłości. Każda para zakochanych z pewnością będzie w stanie odczuć tam uroki prawdziwie romantycznej atmosfery. Łuk triumfalny, muzeum Louvre gromadzące w sobie światowe dziedzictwo, zabytkowe uliczny, cień Katedry Notre Dame oraz liczne francuskie kawiarenki, w których można skosztować lokalnych przysmaków, takich jak makaroniki oraz croissanty. 

Paryż to kolejny ciekawy cel podróży, jeśli chodzi o walentynki. Nie zwlekaj zatem i już dziś zaplanuj wycieczkę do jednego najbardziej romantycznych miejsc w całej Europie! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here