Co zabrać ze sobą na ekskluzywne wakacje?

0
487
ekskluzywne wakacje
fot. Pexels.com

Nie da się ubrać, że ekskluzywne wakacje to marzenie niemalże każdego człowieka. Bo kto z nas by nie chciał wyjechać do tropików, aby całymi dniami wygrzewać się w ciepłych promieniach słońca na obrzeżu pokrytym białym piaskiem, którego ziarenka są niczym mąka pszenna. 

Ofert typu last minute są tysiące. Rezerwując wycieczkę na ostatnią chwilę, można za niewielkie pieniądze odwiedzić pięciogwiazdkowy hotel i skorzystać z jego wszystkich zalet. Niestety, tego rodzaju turystyka ma także ciemne strony, ponieważ istnieje ryzyko zatrzymania się w hotelu oferujących niski standard, mimo deklarowanej liczby gwiazdek. Najczęściej problem ten dotyczy Turcji, Grecji, Egiptu oraz Tunezji. Co zatem trzeba wiedzieć przed wykupieniem pobytu za granicą oraz co spakować do walizki? Otóż mamy kilka propozycji. 

Przeczytaj opinie innych gości o hotelu

Bez względu na to, czy wyjeżdżasz na ekskluzywne wakacje do Zakopanego, czy do Kolumbii — zawsze powinieneś zapoznać się z opiniami innych gości na temat miejsca, w którym planujesz się zatrzymać. Serwisy turystyczne operujące możliwość bookowania hoteli pozwalają na dodawane komentarzy o obiekcie tylko tym użytkownikom, którzy realnie spędzili tam przynajmniej jedną dobę. Oznacza to, że nie ma mowy o ewentualnym oszustwie. 

Jeśli wybierasz się do jednego z państw, jakie wymienione zostały w poprzednim akapicie, albo interesujesz się modnym ostatnio tematem glampingu, to koniecznie weryfikuj zdanie innych na temat danego obiektu. W końcu na wakacje zazwyczaj wyjeżdża się tylko raz w roku, dlatego też powinny zostać dobrze zaplanowane i w konsekwencji być idealne.

Jeszcze jedno — jeśli podróżujesz z dzieckiem, koniecznie sprawdź, czy wybrany przez ciebie hotel zapewnia odpowiednie atrakcje dla najmłodszych turystów. Ważne jest także, aby w walizce rodzica znalazły się elementy z wyprawki malucha, ubranka dla pociechy, a także tzw. wielopielo, czyli pieluszki wielokrotnego użytku.

ekskluzywne wakacje
fot. Pexels.com

Zweryfikuj jak wygląda na zdjęciach strefa SPA

Marzysz o kąpieli w kawie, spędzeniu kilku wyjątkowych chwil w saunie fińskiej oraz o masażu olejkiem kokosowym, jaki rozluźniłby wiecznie spięte mięśnie karku? Zrób sobie więc prezent i wyjedź do renomowanego ośrodka wypoczynkowego, gdzie szansę na zrelaksowanie się w luksusowych warunkach bardzo wzrosną.

Zanim jednak ostatecznie zarezerwujesz pokój, pamiętaj o sprawdzeniu tego, jak wygląda strefa SPA na zdjęciach zamieszczonych w internecie przez właścicieli obiektu. Wszystko oczywiście po to, aby zweryfikować czy miejsce to jest w stanie nas usatysfakcjonować. W końcu mają to być ekskluzywne wakacje!

Wyposażenie walizki podróżnika

Wyjeżdżając na ekskluzywne wakacje, trzeba zabrać ze sobą kilka istotnych drobiazgów. Mowa jest w tym przypadku o:

Oczywiście to jedynie kilka poród wielu propozycji, jakie z pewnością przydadzą się podczas wyjazdu na ekskluzywne wakacje. 

ekskluzywne wakacje
fot. Pexels.com

Coś do zadań specjalnych

Pozostają jeszcze rzeczy, które przydadzą się amatorom przeżywania naprawdę silnych emocji. Jeśli jesteś pasjonatem kitesurfingu, oczywiście powinieneś zabrać ze sobą odpowiedni strój oraz deskę. Pamiętaj jednak, że tego typu osprzęt można także wynająć na miejscu, co często okazuje się bardziej budżetową opcją. 

Z kolei osoby lubujące się w zdobywaniu górskich szczytów, muszą zatroszczyć się o właściwe obuwie (zabezpieczające staw skokowy przed zwichnięciem) oraz ubranie, które będzie odpowiednie w różnych warunkach pogodowych. Trekking górski to niesamowita pasja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here