Złoty odcień opalenizny a stosowanie bronzera

0
663
Złoty odcień opalenizny
fot. Pexels.com

Złoty odcień opalenizny to marzenie wielu koniec i mężczyzn. W końcu atrakcyjny wygląd skóry jest równie ważny jak kształt naszej sylwetki. Warto więc jasno zaznaczyć, iż oprócz codziennych treningów (np. uprawianiu sportów ekstremalnych, regularnej jeździe na rowerze, pływaniu na basenie, pokonywaniu kilometrów biegając, trekkingowi górskiemu, wykonywaniu ćwiczeń w ramach aerobiku, zjeżdżaniu na nartach, a także innych rodzajach aktywności fizycznej), najlepiej zadbać również o siebie pod kątem czysto estetycznym, w tym przypadku związanym z zapewnieniem sobie karnacji, o jakiej się marzy. Bierzmy pod uwagę, iż wielkimi krokami zbliża się czas letni, kiedy to część z nas z pewnością wybierze się na egzotyczne wakacje, gdzie ciało będzie wielokrotnie prezentowane na plaży. Należy zatem już wcześniej przygotować się na tropikalne warunki. Złoty odcień opalenizny jest w tej sytuacji kluczowy. Jak zapewnić go sobie przy pomocy bronzera?

Po pierwsze kosmetyki z bronzerem

Złoty odcień opalenizny można uzyskać, spędzając czas na słońcu, uczęszczając do solarium lub używając kosmetyków z bronzerem. Ten ostatni sposób jest oczywiście najbezpieczniejszą spośród dostępnych metod. Rytuał wsmarowywania w skórę balsamów można potraktować jako element tzw. selfcare. Udowodniono, że dbając o swój umysł i ciało, przeciwdziała się występowaniu depresji. Poza tym — ciemna opalenizna jest po prostu na topie! 

Bronzer pozwala na ekspresowe opalenie skóry. Jednocześnie nie generuje on najmniejszego ryzyka wystąpienia poparzeń, problemów w zakresie widocznego zaczerwienienia skóry i innych niepożądanych objawów. Działanie bronzera można dostrzec naprawdę szybko. Jest tak zawsze, niezależnie od karnacji i innych zmiennych. 

Złoty odcień opalenizny
fot. Pexels.com

W jaki sposób działa bronzer?

Jeśli marzy Ci się złoty odcień opalenizny, to z całą pewnością musisz zainteresować się stosowaniem kosmetyków zawierających bronzer. Najważniejszych składnikiem takich kosmetyków jest DHA, czyli dihydroksyaceton. Jest on w stanie wejść w reakcję z białkiem zawierającym się w warstwie rogowej naskórka, wskutek czego nadaje skórze brązowego kolorytu. Zabarwienie zaczyna być wyraźnie widoczne już po kilku godzinach od pierwszego użycia bronzera.

Jednak trzeba w tym miejscu zaznaczyć, iż komórki w warstwie rogowej naskórka nieustannie ulegają procesowi złuszczania. Jeśli więc kosmetyki z bronzerem nie będą stosowane regularnie, opalenizna zacznie wreszcie stopniowo zanikać. Należy również pamiętać, iż sztuczna opalenizna w nawet najmniejszym stopniu nie chroni skóry przed ewentualnymi poparzeniami słonecznymi. Z tego też powodu przed każdym opalaniem promieniami UV trzeba skorzystać ze specjalnego kremu z filtrem. 

Złoty odcień opalenizny
fot. Pexels.com

Solarium i bronzer — duet doskonały

Złoty odcień skóry można uzyskać także łącząc ze sobą dwie skuteczne metody opalania, czyli solarium i bronzer. Dzięki takiej mieszance będziemy mogli cieszyć się maksymalnym efektem. Profesjonalne bronzery zawierają w sobie nie tylko DHA, ale także szereg innych, równie ważnych substancji towarzyszących. Kosmetyki te umożliwiają więc nie tylko szybkie nadanie ciału karmelowego koloru, ale także dbają o nie na najwyższym poziomie. Zabezpieczają one skórę przed wysychaniem, które jest częstym skutkiem ubocznym częstych wizyt na solarium.

Jeśli chodzi o skład wysokiej jakości kosmetyków z bronzerem, to znajdujemy w nich między innymi:

  • aloes,
  • kolagen,
  • różnego rodzaju algi,
  • olej jojoba,
  • beta-karoten,
  • wyciągi z orzechów, np. z włoskich.

Warto również wspomnieć, iż złoty odcień skóry, który pozwalają nam uzyskać profesjonalne bronzery, to nie wszystko. Niektóre kosmetyki tego typu zawierają w swoim składzie związku powodujące znaczące przyspieszenie procesu opalania. Gdzie można je kupić? Nierzadko sprzedawane są one bezpośrednio w solariach, ale warto poszukać ich również w drogeriach lub specjalistycznych sklepach internetowych. Nie zwlekaj i już dziś przygotuj swoją skórę na nadchodzący sezon letni, gdzie bikini gra pierwsze skrzypce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here